Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej

Dyrektorzy,

Nauczyciele,

Pracownicy Obsługi Szkół,

Dzień Edukacji Narodowej, przypadający 14.10.2023 roku, to okazja aby złożyć hołd i podziękować Wam, którzy wypełniacie misję przekazywania wiedzy, wychowania i kształtowania postaw młodych ludzi.

Szczęśliwe, wyedukowane dziecko, świadome swojego potencjału, pełne wiary w swoje możliwości i umiejętności, świadome poczucia własnej tożsamości i narodowości jest miarą Waszego sukcesu i zadowolenia  z wykonywanej pracy.

Życzę Wam, aby umiejętnie rozbudzać w każdym młodym człowieku pragnienie uczenia się i zdobywania nowych doświadczeń, aby nigdy nie zabrakło Wam siły ofiarowania tego, co w Was najlepsze, abyście odmieniając życie dzieci, odmieniali życie całych rodzin i przyszłość nas wszystkich, aby Wasza trudna i piękna praca była wspaniałą, niekończącą się podróżą, aby podstawą Waszej pracy był szacunek  i poważanie.

Dziękując za zaangażowanie i pracę włożoną w nauczanie oraz wszelkie działania skierowane na rozwój dzieci i młodzieży pragnę podkreślić szczególną wagę i znaczenie zawodu nauczyciela.

Dziękuję Państwu Wam za pomoc i wsparcie udzielane uczniom oraz rodzicom.

Wszystkim Pracownikom placówek oświatowych dziękuję za pomoc w budowaniu lokalnej oświaty spełniającej potrzeby i oczekiwania rodziców i uczniów.

Życzę Wam – każdemu z osobna wiele radości i uśmiechu, spotkań z ciekawymi ludźmi, satysfakcji z wykonywanej pracy a także pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Wójt Gminy Żórawina

Jan Żukowski