Wyniki Trzeciej Edycji Rankingu Gmin Dolnego Śląska 2023

ogłoszenie
Dnia 8 grudnia 2023 roku ogłoszono zwycięzców trzeciej edycji Rankingu Gmin Dolnego Śląska 2023. W tym corocznym wydarzeniu wojewódzkim zostały przedstawione osiągnięcia i zasługi gmin w regionie Dolnośląskim.
Urząd Statystyczny we Wrocławiu pełnił rolę partnera merytorycznego. W procesie analizy uwzględnione zostały wszystkie gminy województwa dolnośląskiego.
Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: dla gmin o liczbie mieszkańców do 20 tysięcy oraz dla gmin przekraczających tę liczbę. Każda z kategorii oceniana była na podstawie 16 wskaźników z obszarów ekonomicznych, gospodarczych i społecznych.
Przedsięwzięcie ma na celu wyróżnienie oraz promowanie gmin, które osiągnęły wyjątkowy rozwój społeczno-gospodarczy.
Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski objęli patronat honorowy nad Rankingiem Gmin Dolnego Śląska 2023.
Gmina Żórawina zajęła 27 miejsce w kategorii do 20 tys. mieszkańców na 136 zakwalifikowanych gmin.
Poniżej przedstawiamy listę najwyżej ocenionych gmin:
Kategoria Gmina do 20 tys. mieszkańców
1. Jerzmanowa
2. Rudna
3. Grębocice
4. Radwanice
5. Karpacz
Kategoria Gminy powyżej 20 tys. mieszkańców
1. Kobierzyce
2. Polkowice
3. Kąty Wrocławskie
4. Długołęka