V sesja Rady Gminy Żórawina – porządek obrad

plansza_przed_transmisja_18

Uprzejmie zapraszam na V  sesję Rady Gminy Żórawina , która odbędzie się w dniu 17 października 2024r. o godzinie 09:00 w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie.

Porządek obrad

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie kworum.
  3. Zatwierdzenie porządku obrad.
  4. Zatwierdzenie protokołu z IV sesji z dnia 29 sierpnia
  5. Informacja Wójta Gminy Żórawina na temat spraw bieżących.
  6. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Żórawina.
  7. Informacja Przewodniczących Komisji Rady Gminy Żórawina z przeprowadzonych posiedzeń komisji tematycznych.
  8. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Żórawina do partnerstwa na rzecz realizacji projektu pn. „Dolnośląski Program Partnerski Rozwoju Energetyki Obywatelskiej (DPP-REO)”
  9. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w obrębie Krajków, gm. Żórawina-Badawcza.
  10. Projekt uchwały w sprawie zawarcia kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości, stanowiącej część z działki nr 516, obręb Żórawina gm. Żórawina.
  11. Projekt uchwały w sprawie zrzeczenia się z odszkodowania za działkę nr 245/8 obręb Karwiany – Komorowice, gm. Żórawina.
  12. Projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy Żórawina na rok 2024.
  13. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Żórawina na lata 2024-2031.
  14. Projekt uchwały w sprawie zasad ustalania i przekazywania z budżetu Gminy środków finansowych, wynikających z rozliczenia podatku od towarów i usług związanego z samorządowym zakładem budżetowym.
  15. Projekt uchwały w sprawie zasad ustalenia wysokości diet dla radnych Rady Gminy Żórawina.
  16. Projekt uchwały w sprawie zasad ustalenia wysokości diet dla sołtysów Gminy Żórawina.
  17. Projekt uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej Rady Gminy Żórawina.
  18. Wnioski i interpelacje
  19. Zamknięcie sesji.