Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

WhatsApp Image 2024-10-08 at 08.43.50

W dniu 07 października 2024 roku, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Żórawinie, odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla mieszkańców Karwian, Państwa Anny i Zbigniewa Szemetów.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są wyjątkowe pośród polskich odznaczeń. Otrzymują je bowiem pary, które szczególnie, wspólnie i rodzinnie przeżyły razem co najmniej 50 lat.

Ceremonia, którą poprowadziła Pani Katarzyna Wytrwał – Kierownik USC wspólnie z Panem Wójtem, była okazją do wyrażenia wdzięczności i uznania dla związku kobiety i mężczyzny, którzy pół wieku trwają w złożonej przysiędze. Państwo Anna i Zbigniew stanowią wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i po raz pierwszy w tej roli uroczystego aktu dekoracji dokonał Pan Maciej Koba – Wójt Gminy Żórawina, dołączając przy tym okolicznościowy dyplom, drobne upominki oraz przepiękny bukiet kwiatów.

Wśród zaproszonych gości byli: Pani Agnieszka Drapus – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Żórawina oraz Pan Tomasz Krzywda – Radny Gminy Żórawina oraz Sołtys Sołectwa Karwiany.

Uroczystość uświetniła wspólna fotografia, wpisy do pamiątkowej księgi oraz słodki poczęstunek.

Raz jeszcze Szanownym Jubilatom składamy gratulacje i serdeczne życzenia.