„OdWAGA bycia zdrowym!” – bezpłatne konsultacje

Powiat Wrocławski - Odwaga Bycia Zdrowym_plakat_page-0001

Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025 – „OdWAGA bycia zdrowym!”

Ruszyły kolejne działania promujące zdrowie i profilaktykę chorób wśród mieszkańców powiatu wrocławskiego.

Wystartował kolejny program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025 – „OdWAGA bycia zdrowym!”

Choroby układu krążenia stanowią obecnie jedną z głównych przyczyn zgonów w polskiej populacji. Objawy oraz proces diagnostyczny są uwarunkowane konkretną jednostką chorobową. Jedynym wspólnym elementem dla większości jednostek z tej grupy chorobowej pozostają czynniki ryzyka, do których należą niezbilansowana dieta, palenie wyrobów tytoniowych, mała aktywność fizyczna, zwiększone wartości parametrów ciśnienia tętniczego i cholesterolu oraz nadwaga bądź otyłość.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje !