Trwa przebudowa ul. Sportowej, Gimnazjalnej i M. Kopernika

Obecnie odbywają się prace związane z przebudową ul. M. Kopernika, Gimnazjalnej i Sportowej w Żórawinie. Realizacja tej inwestycji zakłada wykonanie nawierzchni asfaltowej, miejsc parkingowych oraz budowę chodnika łączącego ul. Bankową z Gimnazjum i Szkołą Podstawową.
Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ w/w ulicami dojeżdżają do Szkoły i Gimnazjum uczniowie z terenu całej gminy. Nowa nawierzchnia znacznie poprawi komfort dla poruszających się nią pojazdów, a budowa miejsc parkingowych i chodnika przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczniów.

Do chwili obecnej wykonane zostały: krawężniki i obrzeża, wymieniono studnie kanalizacji deszczowej, przygotowano podbudowę pod parking, ułożono pierwszą warstwę asfaltu na ulicy Sportowej oraz rozpoczęto układanie chodnika.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Brzegu.
Prace zakończą się jeszcze w tym roku.
Tomasz Gracz