2 miliony na salę gimnastyczną!

Miło nam poinformować, że uchwałą Sejmiku Wójewództwa Dolnośląskiego z dnia 30 kwietnia br. Gminie Żórawina udzielono z budżetu Wójewództwa Dolnoœśląskiego pomoc finansową w formie dotacji w wysokoœci 2 000 000 zł na dofinansowanie „Budowy sali gimnastycznej w Żórawinie” w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnoœśląsiego na lata 2015-2017”.
5 maja 2015 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu dokonano uroczystego przekazania dotacji w obecnośœci m.in Marszałka Województwa Dolnoœśląskiego Cezarego Przybylskiego oraz Członka Zarządu Województwa Dolnoœśląskiego – Jerzego Michalaka.

W 2015 roku dofinansowanie otrzymało ponad 40 samorządów z całego województwa (gmin i powiatów), przy czym Żórawina jedną z najwyższych kwot ze względu na to, że będzie to pierwszy pełnowymiarowy obiekt tego typu na terenie gminy.
Prace budowlane już trwają, zakończone zostana z początkiem przyszłego roku.
Mateusz Królewicz