Komunikat w sprawie sytuacji pogodowej

2024.09.12 deszcz kryzys
W związku z wydanym przez IMGW ostrzeżeniem hydrologicznym 3. stopnia, informujemy, że Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuację pogodową oraz stan wód na terenie gminy. Podejmowane są działania mające na celu przygotowanie się i zabezpieczenie przed ewentualnymi skutkami prognozowanych nawalnych opadów deszczu w najbliższych dniach.

Zespół, w skład którego wchodzi Wójt, Sekretarz, Skarbnik, Dyrektorzy i Kierownicy poszczególnych wydziałów urzędu gminy, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, OSP Żórawina i Policja stale monitoruje sytuację.

Zabezpieczono odpowiednią ilość sprzętu i środków przeciwpowodziowych – w tym worki z piaskiem, przy czym informujemy, że gmina nie udostępnia worków z piaskiem na potrzeby indywidualne osób prywatnych. Worki będą kierowane do zabezpieczenia miejsc zagrożonych bezpośrednim podtopieniem na terenie gminy.

Prosimy o śledzenie informacji i zachowanie spokoju.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie na bieżąco informować o podejmowanych działaniach oraz ewentualnych zagrożeniach dotyczących Gminy Żórawina.

Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, nie zbliżanie się do wezbranych rzek, udrożnienie rynien i koszy spustowych oraz zabezpieczenie mienia.

Poniżej numery telefonów:

• Całodobowy numer alarmowy: 112 lub 998