Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z 23.09.2024 r. godz. 10.30

ZZK 2024.09.23ii4

Na wszystkich rzekach przyprawiający przez Gminę Żórawina zauważalny jest spadek poziomu wody.

Sytuacja wraca do normy.

Z dniem dzisiejszym kończymy wydawanie worków z piaskiem na oczyszczalni ścieków w Żórawinie.

Nadal pozostają zamknięte drogi:

1. Droga prowadząca od ronda na drodze Wojewódzkiej 395 (tzw. Strzelińskiej) biegnąca pod Autostradą A4 i prowadząca do Krajkowa
  2. Droga gminna relacji Żórawina – droga Wojewódzka 395 (tzw. Strzelińska) biegnąca pod Autostradą A4 i prowadząca do Centrum Logistycznego w Krajkowie
  3. Droga powiatowa 1957D relacji Pasterzyce – Bogunów
  4. Droga Wojewódzka 346 w Marcinkowicach.

Decyzję o ich otwarciu podejmują zarządcy tych dróg.

Wójt Gminy Żórawina składa ogromne podziękowania Strażakom, Zarządowi Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Żórawinie oraz Mieszkańcom za zaangażowanie, włożony trud w ochronę bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie było to niezbędne.