Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z 20.09.2024 r. godz. 14:30

20.09.14.30
  • Odnotowujemy zauważalny spadek poziomu rzeki Ślęzy na całej długości przepływającej przez gminę Żórawina.
  • W wyniku wizji lokalnej w terenie stwierdzono, że rzeka Ślęza wpływa do Odry bez zakłóceń.
  • Poziom rzeki Żurawki w Starym Śleszowie ulega obniżeniu, natomiast w Żórawinie po delikatnym spadku woda utrzymuje się na stałym poziomie.
  • Sytuacja na rzekach w naszej gminie jest pod stałą kontrolą Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
  • W każdej chwili służby gminne  i jednostki OSP są gotowe do podjęcia działań zabezpieczających.
  • Wszystkie ujęcia wody są bezpieczne a woda w kranach jest zdatna do picia i można jej używać w celach spożywczych.
  • Kolej i komunikacja autobusowa funkcjonuje normalnie (z wyjątkiem linii kursujących przez Marcinkowice, gdzie rzeka Ślęza przelewa się przez jezdnię).
  • W  sobotę 21.09.2024 r. wyruszy transport darów od mieszkańców gminy Żórawina do Bystrzycy Kłodzkiej.
  • W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o zbieranie darów rzeczowych dla powodzian.
  • Pierwszy transport darów dotarł do powodzian w Stroniu Śląskim.
  • Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.