II Mistrzostwa Gminy Żórawina w Rummikub – 21.09.2024

1

61 zawodników przystąpiło do rozgrywek II Mistrzostw Żórawiny w Rummikub. W sobotę 21 września 2024 r. do budynku Szkoły Podstawowej w Żórawinie przybyli entuzjaści tej gry z naszej gminy, ale też z Wrocławia, Kórnika, Żor czy Brzegu. Każdy z nich za cel miał zwycięstwo i uzyskanie awansu do Mistrzostw Polski w Rummikub.

Uczestnicy mieli do rozegrania 12 gier rozłożonych na 4 rundy. Przy każdym stoliku układano klocki w grupy i sekwensy, liczono punkty, zamieniano i wymieniano, a przede wszystkim „polowano” na jokery, które w znaczny sposób ułatwiają zawodnikowi grę. Zawodnicy czuli słodki smak zwycięstw i gorycz porażek.

Po czterech rundach do finału awansowali:

Monika Schmidt-Rauchut, Weronika Sikorska, Damian Dobkowski i Filip Dobkowski.

Po zaciętej grze zwyciężył Filip Dobkowski (3:1:0:0) uzyskując tytuł Mistrza Żórawiny w Rummikub.

Awans do Mistrzostw Polski uzyskała Weronika Sikorska.

Gratulujemy zwycięzcom !

II Mistrzostwa Żórawiny odbyły się pod Honorowym Patronatem Pana Macieja Koby Wójta Gminy Żórawina.

Sponsorem imprezy byli: Gmina Żórawina, TM Toys, SP Żórawina, Fundacja im. Witelona.