Granty na magazyny energii dla mieszkańców

Magazyny energii ankieta long

Nasza gmina, razem z 10 innymi gminami dolnośląskimi, skorzystała z zaproszenia do wzięcia udziału w nowym projekcie. Dzięki niemu, być może już z początkiem przyszłego roku nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z bardzo atrakcyjnych grantów na własne magazyny energii (70% dofinansowania). To propozycja dla mieszkańców, którzy już czerpią energię dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej bądź zamierzają taką w niedalekiej przyszłości zamontować. W takich przypadkach magazyny energii staną się dobrą odpowiedzią na rosnące ceny energii, pozwolą lepiej wykorzystać wytwarzaną z własnego źródła energię, dadzą większą niezależność od sieciowych dostawców energii oraz zmniejszą nasze problemy z niewydolną siecią  elektroenergetyczną.

Obecnie w projekcie trwają działania przygotowawcze, których celem jest pozyskanie środków europejskich, które w postaci grantów mogą być udostępnione mieszkańcom w przyszłym roku. Ważnym krokiem prowadzącym do tych środków jest na tym etapie ustalenie skali zainteresowania wśród mieszkańców udziałem w takim projekcie. W tym celu prosimy o wypełnienie krótkiej internetowej ankiety. Znajdziecie ją Państwu na stronie internetowej projektu https://dpp.fea.pl/. Ankieta, w przypadku otrzymania przez projekt dofinansowania, pozwoli na szybszy i bezpośredni kontakt z mieszkańcami zainteresowanymi uzyskaniem grantów na magazyny energii.