Gminne Dożynki w Żórawinie – fotorelacja

Zdjęcie nr 1 dożynki 2023

Zgodnie z tradycją rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Trójcy w Żórawinie celebrowaną przez Ks. prof. Włodzimierza Wołyńca – rektora Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Po Mszy Świętej, na zewnątrz kościoła, w słonecznej aurze uformował się dożynkowy korowód z udziałem delegacji wieńcowych z poszczególnych miejscowości naszej gminy, wielu mieszkańców oraz władz samorządowych. Uczestnicy wyruszyli na teren kompleksu sportowego w Żórawinie, gdzie Gminne Centrum Kultury przygotowało scenę i atrakcje.

🍞🥨🥖🥕🍎🍒🍇🎸🪗

🍀 Po dotarciu na boisko przyszkolne przywitano gości, wśród których byli:
– Ks. prof. Włodzimierz Wołyniec,
– Koła Gospodyń Wiejskich,
– Poczty sztandarowe szkół i OSP,
– Dyrektorzy Szkół.
🍀 Następnie odbyło się Misterium Chleba, 🥖🍞 podczas którego tegoroczni starostowie Dożynek – Magdalena Napierała z Węgier oraz Marcin Osiński z Wilkowic – częstowali wszystkich uczestników. Każdy z przemawiających, w tym Wójt – Jan Żukowski, podziękował rolnikom za całoroczną ciężką pracę, życząc wytrwałości, sił i wsparcia w niełatwej powinności uprawy ziemi a Sekretarz – Monika Baron-Witka zwróciła uwagę na zmieniający się charakter naszej gminy, do której coraz chętniej napływają mieszkańcy Wrocławia i innych miejscowości, wskazując na ogromne znaczenie procesu integrowania się mieszkańców.
🍀 W artystycznej części festynu wystąpiły: Chór Żórawianki, 🪗 Red Dywan, Czarno-Czarni, Redlin. 🎸 Na dzieci czekały animacje, dmuchańce i inne atrakcje. Liczne były stoiska gastronomiczne, w tym między innymi KGW z Krajkowa, KGW z Mędłowa, KGW Galowice, KGW Wilczyce, KGW Węgry, KS Żórawina. Późnym wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna.
🍀 Głównym sponsorem było przedsiębiorstwo Inwestrol IZ z Żórawiny.

Wójt Gminy składa serdeczne gratulacje i podziękowania 🙏 organizatorom – przede wszystkim pracownikom Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie na czele z Dyrektor Martą Ćwiklińską i wszystkim zaangażowanym w profesjonalne przygotowanie święta plonów w naszej gminie.