Emocje, Muzyka i Medal – Niezapomniany Koncert Patriotyczny Łączy Pokolenia

383350952_324751610201641_8966601755448812027_n

Drodzy Przyjaciele społeczności Żórawina,

W miniony piątek, 6 października 2023 roku, mieliśmy okazję uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu, które przyniosło ze sobą wzruszenie i jednoczyło pokolenia. Tego dnia odbył się wyjątkowy Koncert Patriotyczny, który miał miejsce w Domu Opieki „Leśny Dworek” w Jędrzychowicach, gm. Wiązów. Wydarzenie to było prawdziwym świętem ducha narodowego, a głównymi bohaterami byli najmłodsi uczniowie – dzieci z klasy 2 D ze Szkoły Podstawowej imienia Bolesława Chrobrego w Żórawinie.

Koncert Patriotyczny był wyjątkową okazją do tego, aby muzyka połączyła różne pokolenia. Nasze najmłodsze pokolenia zaśpiewały pieśni patriotyczne, które wzruszyły serca wszystkich obecnych. Przede wszystkim seniorów przebywających w Domu Opieki „Leśny Dworek”. Dla naszych starszych mieszkańców ta chwila była niezwykle wzruszająca. To była nie tylko okazja do wyrażenia swojej miłości do Ojczyzny, ale także dowód na to, jak silna jest więź między pokoleniami. Wójt Jan Żukowski serdecznie dziękuje  szanowanym seniorom za ich obecność i piękne wysłuchanie koncertu, który zaprezentowały dzieci z naszej gminy.

Wielkim zaszczytem i wzruszeniem było także wręczenie Złotego Krzyża Honorowego Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej naszemu Wójtowi, Janowi Żukowskiemu. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przekazane przez Pana Leopolda Gomułkiewicza Prezesa Związku AK na Dolnym Śląsku. Medal ten jest symbolem uznania i podziękowania za nieocenioną pracę Wójta Żukowskiego na rzecz naszej gminy oraz zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o naszych bohaterach narodowych.

Zdjęcia źródło: https://www.facebook.com/dpslesnydworek