Jesteś tutaj

Złożono wnioski na remont placów zabaw w Bratowicach i Turowie w ramach „ODNOWY WSI DOLNOŚLĄSKIEJ”

W ramach tegorocznego naboru w programie „Odnowy wsi dolnośląskiej” Gmina Żórawina złożyła  wniosek na remont i budowę placów zabaw w Bratowicach i Turowie. Wnioskowana kwota to 30 000 zł, co stanowić będzie połowę wartości realizacji inwestycji.

Przewidywany zakres to usunięcie starych, nie nadających się do użytkowania elementów urządzeń zabawowych i zastąpienie ich nowymi. Nastąpi montaż następujących kompletów urządzeń zabawowych:

  • w Bratowicach: huśtawka podwójna, karuzela okrągła tarczowa , huśtawka ważka, oraz ogrodzenie,
  • w Turowie: zjeżdżalnia mała, sześciokąt wielofunkcyjny, poręcze gimnastyczne, walec do ćwiczeń,
  • w obu miejscowościach: zjazdy linowe, samochody do zabaw, bujaki sprężynowe.

Wyniki konkursu, w którym startują gminy z całego Dolnego Śląska powinny być znane w III kwartale roku, po podjęciu decyzji przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego o przyznaniu dofinansowania.

W poprzednich latach udało się pozyskać w ramach tego programu dofinansowanie m.in. modernizacji placu zabaw w Polakowicach, Przecławicach i Żernikach Wielkich, remontu dachu i ocieplenia  budynku świetlicy w Galowicach, przebudowy chodnika we wsi Krajków, remontu elewacji Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Żórawinie.