Nowe wiaty przystankowe w Karwianach i Suchym Dworze

20241017_111925

Zamontowano dwie nowe wiaty przystankowe na utwardzonych peronach z kostki betonowej w istniejących lokalizacjach przystanków autobusowych wzdłuż drogi powiatowej nr 1955D w m. Karwiany.

Nowa wiata przystankowa wraz z utwardzeniem peronu przystankowego długości 5 m i szerokości 1,5 m  została również zamontowana na przystanku komunikacyjnym przy ul. Wrocławskiej dz. nr 122 w ciągu drogi powiatowej nr 1954D w m. Suchy Dwór.

Zamontowane wiaty zapewniają mieszkańcom i pasażerom, w tym dzieciom skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz komfort i bezpieczeństwo podczas oczekiwania na autobus. Dodatkowo znacznie podniesiona została estetyka otoczenia miejscowości w miejscu ich montażu.

Sukcesywnie odbywać się będzie w kolejnym roku wymiana lub montaż wiat przystankowych w kolejnych lokalizacjach przystanków autobusowych na terenie Gminy Żórawina.