Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej w Żórawinie

1

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto nietypowe, które jest zarówno przyjemne, jak i pożyteczne.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

27.09.2024 r. uczniowie klas 1b, 3d oraz 3e Szkoły Podstawowej w Żórawinie- pięknie czytaliście oraz z wielkim zaciekawieniem słuchaliście utworów:

• wiersza Juliana Tuwima pt. Dyzio Marzyciel– przeczytał Pan Maciej Koba Wójt Gminy Żórawina,
  • fragmentu książki Justyny Bednarek pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek– przeczytała Pani Jadwiga Babij Radna Gminy Żórawina,
  • wiersza Jana Brzechwy pt. Żuraw i Czapla– przeczytała Pani Anna Blunt Wicedyrektor Szkoły
  • rozdziału książki Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza pt. Pamiętnik Grzecznego Psa – przeczytała Pani Ewelina Ostrowska- Pracownik Biblioteki,
  • wiersza Jana Brzechwy pt. Sowa– przeczytały: Pani Agnieszka Wójcinowicz, Pani Agata Kuszaj, Pani Joanna Budna, Pani Brygida Kmita.

Bardzo dziękuję za zaproszenie.

Maciej Koba- Wójt Gminy Żórawina