Oświadczenie Wójta Gminy Żórawina oraz Rady Gminy Żórawina

account

W odniesieniu do zaistniałej sytuacji oraz przekazu funkcjonującego w przestrzeni medialnej dotyczącej zdarzenia z dnia 20.09.2024 r., Wójt Gminy Żórawina oraz Rada Gminy Żórawina informują:

20 września b.r. mieszkanka Żórawiny zgłosiła zadymienie części osiedla w okolicach ul. Morelowej i ul. Truskawkowej w Żórawinie.

Do zgłoszenia zostały zadysponowane urzędniczki gminy w celu ustalenia stanu faktycznego. Podczas próby wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, delegowane pracownice urzędu spotkały się z agresją osoby przebywającej na miejscu zdarzenia.

W związku ze stanem zagrożenia, zgodnie z przyjętymi standardami w takich sytuacjach, incydent został zgłoszony na Policję. Dalsze postępowanie przejęła Policja.

Co do samej interwencji Policji odsyłamy Państwa do oświadczenia wydanego przez Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu:

W dniu dzisiejszym tj. 25.09.2024 r. odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Przestrzegania Prawa z udziałem Wójta Gminy Żórawina, dotycząca omówienia zdarzenia zaistniałej sytuacji.

Z uzyskanych informacji przekazanych przez pracownice urzędu i Policję wynika, iż interwencja Policji dotyczyła wyłącznie agresywnego zachowania osoby przebywającej na miejscu zdarzenia.

Powyższe oświadczenie jest oficjalnym stanowiskiem Wójta Gminy Żórawina oraz Rady Gminy Żórawina.