Umiem pływać II etap 2024 r.

stopka_up_msit_dfs_umwd

Szanowni Państwo,

informujemy, że w od 21 września  do 30 listopada 2024 r. na podstawie podpisanego Porozumienia pomiędzy Dolnośląską Federacją Sportu a Gminą Żórawina uczniowie klas I – III skorzystają z zajęć nauki pływania oraz poznaniem zasad bezpiecznego przebywania w wodzie. W II etapie „Umiem pływać” 2024 uczestnikami 10 wyjazdów do AquaParku „Granit” w Strzelinie będą uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rzeplinie.

Założeniem programu „Umiem pływać” jest udział dzieci z klas I-III szkół podstawowych w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.
Całość projektu to 20 godzin lekcyjnych na basenie pod okiem instruktora.

Realizator projektu przy wparciu JST pokrywa wydatki dotyczące projektu tj.: wejście na basen, wynagrodzenie instruktora, ubezpieczenie oraz koszty transportu dzieci.

Projekt realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu, współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Gminy Żórawina.

Wójt Gminy Żórawina

Maciej Koba