Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z 19.09.2024 r. godz. 9.30

19.09.-godz-930
  • Obserwujemy spadek poziomu rzeki Ślęza na całej długości przepływającej przez gminę Żórawina
  • W dalszym ciągu monitorujemy sytuację wzdłuż rzeki Ślęza
  • Monitorowany jest stan rzeki Żurawka i Żalinka, w których odnotowujemy przyrost poziomu wody
  • W każdej chwili służby gminnej  i jednostki OSP są gotowe do podjęcia działań zabezpieczających.
  • Wszystkie ujęcia wody są bezpieczne a woda w kranach jest zdatna do picia i można jej używać w celach spożywczych.
  • Dla mieszkańców Gminy Żórawina dostępne są worki z piaskiem które można pobierać z oczyszczalni ścieków w Żórawinie przy Alei Niepodległości 80 ( (Numer telefonu ➡️ 668 001 050 – jest czynny przez całą dobę).
  • Szkoły funkcjonują normalnie.
  • Kolej i komunikacja autobusowa funkcjonuje normalnie (z wyjątkiem linii kursujących przez Marcinkowice, gdzie rzeka Ślęza przelewa się przez jezdnię).