URBANCARD w Gminie Żórawina – relacja w Faktach TVP3 Wrocław.

TVP2024.09.0_2
URBANCARD w Gminie Żórawina – wczoraj w Faktach TVP3 Wrocław.
Wójt Gminy Żórawina Maciej Koba wskazuje, że:  „to duży krok i bardzo ważna informacja dla naszych mieszkańców i duże ułatwienie. W gminie Żórawina  funkcjonują tak naprawdę dwa transporty zbiorowe czyli autobusowy i kolejowy. Zauważamy bardzo duże zainteresowanie tym  transportem”.

W tych pojazdach które obsługują te linie zamontowane zostały kasowniki takie same jak funkcjonują również w pojazdach autobusach i tramwajach na innych liniach miejskich. Bilety będzie można zakupić dokładnie w ten sam sposób w jaki można to zrobić na liniach miejskich. Pasażerowie mają do dyspozycji również inne możliwości zakupu biletu, czyli mogą skorzystać z aplikacji mobilnych, z portalu pasażera i na stronie urbancard.pl.

Biletów nie kupuje się teraz u kierowcy, zamiast tego w autobusach pojawiły się kasowniki.  Jak nabyć bilet w nowym systemie informują specjalne naklejki.

Od początku sierpnia karta Urbancard obowiązuje na terenie Wrocławia również w pociągach kolei dolnośląskich.

⬇️⬇️⬇️