Wniosek o bon energetyczny dostępny w GOPS oraz online i w aplikacji mObywatel

1460x616 bon energetyczny

Od 1 sierpnia do 30 września br. trwa nabór wniosków o bon energetyczny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Wysokość jednorazowego dofinansowania sięga aż 1200 zł.
Z bonu energetycznego można skorzystać, jeśli miesięczne dochody w gospodarstwie domowym nie przekraczają:

• 2500 zł netto na osobę (w gospodarstwie jednoosobowym),
  • 1700 zł netto na osobę (w gospodarstwie wieloosobowym).

Oznacza to, że mogą złożyć go osoby, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe i ich dochód miesięczny nie przekracza 2500 zł. Mogą go złożyć także członkowie
wieloosobowego gospodarstwa domowego, których miesięczny dochód nie przekracza 1700 zł.
Należy pamiętać, że w przypadku przekroczenia wyżej wymienionych kwot dochodu, nadal
istnieje możliwość złożenia wniosku o wypłatę bonu energetycznego obowiązuje wówczas zasada złotówka za złotówkę, dzięki której prawo do świadczenia jest zachowane. W takim
przypadku wysokość bonu zostanie pomniejszona o kwotę przekraczającą dochód.

Wniosek o bon energetyczny można złożyć od 1 sierpnia 2024 do 30 września 2024 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz:

w aplikacji mObywatel,
na stronie
gov.pl,
na stronie
epuap.gov.pl,
stacjonarnie w urzędzie gminy w miejscu zamieszkania.

Wniosek można złożyć także przez internet na Portalu Gov.pl
: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-wyplate-bonu-energetycznego