Wizyta Pawła Hreniaka w Urzędzie Gminy Żórawina i symboliczne przekazanie dofinansowania na ręce Wójta Gminy Jana Żukowskiego

20231010_135132 (1)

10 października br. Pan Paweł Hreniak, poseł na Sejm RP, złożył wizytę w Urzędzie Gminy Żórawina. Podczas tej wizyty poseł Hreniak miał zaszczyt symboliczne przekazać dofinansowanie na ręce Wójta Gminy Pana Jana Żukowskiego, na ważne projekty rozwojowe. Środki te zostały przyznane w ramach VIII edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Projekty, na które zostało przyznane dofinansowanie, to:

– Budowa kanalizacji sanitarnej w Szukalicach (gm. Żórawina) – 6 550 000 zł

– Poprawa efektywności energetycznej instytucji publicznych na terenie Gminy Żórawina z wykorzystaniem instalacji PV (fotowoltaicznych) – 1 998 000 zł

Te inwestycje są kluczowe dla rozwoju Gminy Żórawina i poprawy jakości życia jej mieszkańców. Przekazane dofinansowanie umożliwi przyspieszenie realizacji tych projektów oraz wdrożenie działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz rozwój infrastruktury sanitarno-komunalnej.