Uroczyste poświęcenie samochodu strażackiego OSP w Węgrach

W dniu 15 września br. odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego pojazdu strażackiego SCANIA P-360 dla OSP Węgry.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15 00 uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem ks. Rafała Hołbowicza w Kościele św Jadwigi w Węgrach.

Po mszy  dowódca uroczystości poprowadził  poczty sztandarowe na plac pod pomnik Wincentego Witosa, gdzie  odbyło się uroczyste poświęcenie pojazdu strażackiego.

Wśród zaproszonych gości był m.in.: Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski, Zastępca Dowódcy JRG 9 kpt. Piotr Jaroszek oraz pracownicy urzędu, radni i sołtysi Gminy Żórawina.

Po części oficjalnej około godz. 17 – tej nastąpił przemarsz na teren Szkoły Podstawowej w Węgrach, gdzie odbył się występ artystyczny uczniów oraz zabawa taneczna.

Wierzymy, że tak nowoczesny pojazd poprawi skuteczność działania strażaków podczas akcji ratujących zdrowie i życie mieszkańców naszej „Małej Ojczyzny” jaką  jest Gmina Żórawina.