Jesteś tutaj

Sprzęt do cięcia i wyważania drzwi dla OSP Żórawina

W dniu 30.10.2019 r. na posiedzeniu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żórawinie odbyło się uroczyste przekazanie dla jednostki OSP Żórawina sprzętu ratownictwa technicznego marki Holmatro. Oficjalnego przekazania dokonał Zastępca Wójta Gminy Żórawina Tomasz Gracz oraz Komendant Gminny Zarządu OGZOSP RP w Żórawinie Sebastian Lewicki.

Zestaw do cięcia i wyważania drzwi składa się z:

  • przecinaka do pedałów HMC 8 U – 1 szt.,
  • wyważacza do drzwi HDO 100 – 1 szt.,
  • pompy ręcznej PA 04 H 2 S – 1 szt.,
  • węża hydraulicznego B 3 SOU – 1 szt.,
  • walizki na akcesoria – 1 szt.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki przyznanej pomocy finansowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu pn. „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2019” oraz środków finansowych pochodzących z budżetu Gminy Żórawina.

Pozyskany sprzęt przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych oraz bezpośrednio uwięzionym w mieszkaniu.

Koszt zakupu całego sprzętu wyniósł 14.000 zł brutto.