Sołtys Roku 2017

W dniu 16 marca 2018 r. odbyła się Gala Finałowa konkursu Sołtys Roku 2017, która miała miejsce w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Organizatorem konkursu był Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Konkurencja była ogromna, a Sołtysem Roku 2017 w woj. dolnośląskim została Kazimiera Łękawska, gospodarz sołectwa Myśliszów w gminie Dzierżoniów. Drugie miejsce zajął sołtys Rudawy z gminy Wińsko. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Krawczyk, sołtys Jędrzychowic w gminie Polkowice.

Gmina Żórawina zgłosiła kandydatury Pani Sołtys Anny Sławskiej z sołectwa Jaksonów oraz Pani Sołtys Jolanty Piaseckiej z sołectwa Żórawina, które zostały wyróżnione dyplomem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Źródło: www.gazetawroclawska.pl