#Ratujemy Oliwkowe Serduszko

W dniu 15 sierpnia odbył się w Mędłowie piknik charytatywny #Ratujemy Oliwkowe Serduszko, którego celem była zbiórka środków finansowych na skomplikowaną operację serca w Stanach Zjednoczonych. Dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca. W 2016 r. przeszła operację w Rzymie. W chwili obecnej operacja w Stanach Zjednoczonych może uratować dziewczynce życie. Koszt operacji to koło 5 mln złotych.

Dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli udało się zebrać wymaganą sumę. Wierzymy, że operacja się powiedzie i Oliwia wkrótce wróci pełna sił witalnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku, mieszkańcom, sołtysom, radnym, Parafialnemu Zespołowi Caritas w Turowie, a także Policji z Komendy w Żórawinie, strażakom, sponsorom, darczyńcom i wolontariuszom.

Dziękujemy za liczne przybycie i wzięcie udziału w tak ważnym i hojnym wydarzeniu.

Źródło: Urząd Gminy Żórawina, www.gminazorawina.pl