Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę w gminie Żórawina

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej w Żórawinie. To już kolejny rok z rzędu jak Legnicka Pielgrzymka odwiedza naszą gminę. O godz. 8:00 odbyła się msza św., po zakończeniu której pątnicy mogli posilić się przygotowanym śniadaniem przez mieszkańców gminy Żórawina. Następny przystanek w miejscowości Jarosławice, gdzie również mieszkańcy przygotowali poczęstunek.

Uczestnicy tej niełatwej pielgrzymki wyruszyli 29 lipca z katedry legnickiej, na Jasną Górę planuje się przybycie w dniu 7 sierpnia. Do przejścia ok 230 km, ale nie straszne są im upały czy deszcz, każdy bowiem ma ważną intencję swojej drogi.

Tegoroczna pielgrzymka jest wyjątkowa, gościliśmy pątników w dniu 74 Rocznicy Powstania Warszawskiego oraz w 100tą  Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Życzymy szczęśliwej drogi!

Źródło: Urząd Gminy Żórawina, www.gminazorawina.pl