Hillwood Polska inwestuje w Żórawinie

Szanowni Państwo, 8.12.2020 odbyło się w spotkanie władz Gminy Żórawina z prezesem Hillwood Polska – panem Hubertem Michalakiem. Rozmowy odbyły się w przyjaznej atmosferze, dotyczyły rozwoju strefy inwestycyjnej w Krajkowie, gdzie powstają nowe obiekty magazynowe i logistyczne.
Z informacji prasowych firmy Hillwood Polska możemy dowiedzieć się, że: „dwa nowe budynki dostarczą prawie 38 tys. mkw. powierzchni logistycznej. Budowa magazynów już się rozpoczęła.
Hillwood, deweloper powierzchni komercyjnych, oddanie magazynów zapowiada na drugi kwartał 2021 roku. Cały park magazynowy będzie się składał z siedmiu hal. W sumie zaoferuje najemcom ponad 210 tys. mkw.
Budynki sukcesywnie oddawane do użytku od 2016 roku zostały już wynajęte w całości. Centrum logistyczne zlokalizowane jest na 50-hektarowej działce, w miejscowości Wojkowice, w gminie Żórawina, przy samym węźle Krajków na autostradzie A4. Park magazynowy jest oddalony zaledwie o 20 km od centrum Wrocławia i 25 km od portu lotniczego Wrocław-Starachowice.
– Nasza inwestycja pod Wrocławiem cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. To duży projekt realizowany etapami. Wszystkie hale w parku logistycznym dostosowane są również pod lekką produkcję – mówi cytowany w komunikacie Hubert Michalak, prezes spółki Hillwood Polska. – Ważnym argumentem dla firm lokalizujących w parku Hillwood Wrocław Wschód swoje zakłady jest doskonały dostęp do wykwalifikowanych pracowników i bliskość komunikacji publicznej. Przystanek autobusowy znajduje się zaledwie 100 metrów od inwestycji, a dojazd autobusem do Wrocławia trwa ok. 25 minut. Centrum posiada również bezpośredni wjazd na węzeł autostrady A4.
Park Wrocław Wschód to 10-metrowe hale magazynowe wysokiego składowania. – Podobnie, jak we wszystkich budynkach dewelopera, w powstającym magazynie zostanie zamontowane oświetlenie LED. Dodatkowo inwestycja wyposażona będzie w instalację fotowoltaiczną. Budynek będzie chroniony i monitorowany 24 godziny na dobę. Na terenie parku magazynowego znajdzie się duży parking dla najemców i ich kontrahentów. W ramach projektu wybudowaliśmy także drogę dojazdową wraz z rondem – mówią przedstawiciele dewelopera.
W trzecim kwartale tego roku Dolny Śląsk był trzecim rynkiem w kraju pod względem aktywności najemców. Od lipca do września firmy wynajęły w sumie 147 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, a od początku roku – 325 tys. mkw.”

Źródło:

UG Żórawina